موزاییک کاری در انواع و طرح‌های متنوع برای کف پوش و دیوار پوش استفاده می‌شود. دوغاب موزاییک پشت بام، آموزش موزاییک کاری حیاط و دیگر قسمت‌های منزل از نمونه آموزش موزاییک کاری در طراحی و دکوراسیون داخلی است.

نحوه موزاییک پشت بام، حیاط، فضای داخلی منزل و بالکن برای تغییر سرامیک آشپزخانه، کفپوش منزل و بازسازی سرویس بهداشتی بسیار کاربردی است. امروزه اجرای هنر موزاییک کاری زیباسازی شهر و همین طور دکوراسیون و نمای بیرونی مراکز دیدنی و تفریحی با استقبال ویژه‌ای مواجه شده است.

موزاییک کاری وتغییر دکوراسیون خلاقانه

موزاییک کاری یکی از متداول ترین پوشش ها برای کف می باشد زیرا موزاییک ها از موادی ساخته می شوند که بسیار محکم و مقاوم است به همین دلیل در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد به کمک هنر نقاشی روی موزاییک می توان طرح های بسیار خاصی بر روی آن پدید آورد.با استفاده از موزاییک جلوه ای جدید به دکوراسیون ساختمان خود داد اما همه می دانیم که زمانی این جلوه به چشم می آید که به صورت حرفه ای و تمیز انجام شده باشد پس باید توسط فردی باتجربه انجام شود .

موزاییک کاری حیاط

درحین انجام موزاییک حیاط توجه کافی با انتخاب نوع موزاییک، ملات و دوغاب پشت موزاییک و نحوه نصب آن از اهمیت بالایی برخوردار است. تاکید بر این موارد به دلیل قرارگرفتن موزاییک حیاط در معرض نور، تغییرات آب و هوایی و دیگر واکنش‌های شیمایی و طبیعی محیط می‌باشد.

موزاییک کاری پشت بام و بالکن

نصب موزاییک در پشت بام نمونه‌ای از پوشش کف این بخش با عایق و کف پوش‌های ساختمانی است. موزاییک کاری پشت بام و بالکن برای استفاده از محیط و فضای این قسمت از ساختمان بعنوان محلی برای گذراندن اوقات فراغت نیز کاربرد دارد.

انواع موزاییک برای نصب درکف و دیوار

انواع موزاییک را وابسته به محدوده کاربردی کلی می‌توان در نمونه‌های متنوع زیر معرفی کرد.

  • سیمانی : در این نوع موزاییک هیچ گونه سنگ دانه تزئینی بر روی موزاییک قرار ندارد و فقط شیارها و طرح های ساده بر روی آن است .
  • سنگ دار :این نوع موزاییک توسط سنگ های تزئینی در اندازه های مختلف طراحی شده است .
  • شیاردار : از موزاییک شیاردار بیشتر برای پوشش کف پیاده رو استفاده می شود .بر روی این نوع موزاییک فرو رفتگی ها و برجستگی هایی وجود دارد .
  • شسته : به موزاییک هایی که در سطح آن دانه های شن به صورت برجسته قرار دارد موزاییک شسته گفته می شود .
  • پلاکی : این موزاییک ها که به صورت صاف ساخته می شوند از مصالح ساختمانی صیقل پذیر ساخته شده اند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *