سیمان کاری یکی از خدمات حوزه بنایی است، که همواره کاربرد فراوانی داشته. دلیل این موضوع مقاوم و مناسب بودن سیمان برای آب‌وهوای گوناگون است که بیشتر برای نمای ساختمان استفاده می‌شود؛ اما برای دیوار حیاط، کف و بخش‌های دیگر نیز رواج دارد.سیمانکاری در دو دسته عمده کف و دیوار و با کیفیت‌های مختلفی انجام می‌شود، که مستقیما بر قیمت سیمانکاری دیوار و کف تاثیر دارد. در درجه اول، مهمترین عامل تعیین‌کننده در هزینه  متراژ پروژه است. درجه کیفی و مرغوبیت سیمان، محل و کاربرد سیمان کاری و همچنین دستمزد هم روی هزینه تاثیر می‌گذارد.

گاهی اوقات فرقی ندارد سیمانکاری دیوار با دست انجام شود یا سیمانکاری دیوار با کمچه؛ چون برای هر دو شیوه قیمت سیمانکاری دیوار به صورت روزمزد تعیین می‌شود

یک سیمان کار چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟

سیمان کار ماهر باید علاوه بر تسلط کامل بر اصول و اصطلاحا فوت‌وفن سیمانکاری، با کمک‌های اولیه، روش‌های پیش‌گیری از حوادث، قوانین کار و بیمه نیز آشنایی داشته باشد. سیمانکار همچنین باید در تشخیص اشکال هندسی، خواندن نقشه‌های ساختمانی، براندازی و انبار کردن مصالح، آستر کاری، سیمانکاری نمای ساختمان، سیمان کاری کف، سیمان کاری در ارتفاع و … نیز مهارت داشته باشد.

خدماتی که برای سیمان کاری ارایه میدهند؟

سیمان یک متریال به شدت انعطاف‌پذیر و پرکاربرد بوده، و خدماتی که یک استاد سیمانکاری می‌تواند به شما ارائه دهد بسیار متنوع است. از جمله محبوب‌ترین این خدمات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • طرح چوب
  •  روی رابیتس
  •  نمای ساختمان
  •  کف و دیواره های استخر
  •  طرح سنگ
  •  دیوار حیاط، ساختمان و باغ
  •  کف اتاق، و همچنین کف و دیوار‌های سرویس بهداشتی
  • و …

مواد اوليه سيمانکاری

مواد اوليه از آهک و رس به دست می‌آید. به‌طور دقیق‌تر، سیمان مورد استفاده در سیمانکاری نما از مواد آهکی، رس، سنگ گچ و … تهیه می‌شود. این ماده در محل اجرای پروژه یا محل قالب گیری، با مواد دیگری ترکیب شده و بعد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیمانکاری با توجه به مواد به‌کار رفته انواع مختلفی مانند مخلوط سیمان سفید و پودر سنگ، سیمان سیاه و پودر سنگ و یا سیمان سیاه و ماسه دارد. در اموزش سیمان بری دیوار باغ و پروژه‌های دیگر، این مسئله آموزش داده می‌شود که کدام ترکیب‌ها برای کدام پروژه مناسب هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *